Κλήρωση κυπέλλου Ελλάδας (Αναλυτικά οι όμιλοι)

Κλήρωση κυπέλλου Ελλάδας (Αναλυτικά οι όμιλοι)
Το... ζευγάρωμα του ΠΑΟΚ με τον Άρη στον 4ο όμιλο ξεχωρίζει στην κλήρωση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας για τη σεζόν 2018-19. Το clasico της Θεσσαλονίκης μάλιστα θα διεξαχθεί στην 1η αγωνιστική, ήτοι την επόμενη εβδομάδα (25-27 Σεπτεμβρίου) στο γήπεδο της Τούμπας.

Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός έχει στον όμιλό του τους Λεβαδειακό, Παναχαϊκή και Άρη Αβάτου, ο Παναθηναϊκός ως αδύναμος, βρίσκεται στον 3ο όμιλο με Παναιτωλικό, ΑΟΧ/Κισσαμικό και ΟΦ Ιεράπετρας, ενώ η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει Λαμία, Απόλλωνα Λάρισας και Βόλο ΝΠΣ στο 2ο γκρουπ.

Σε ό,τι αφορά το φορμάτ διεξαγωγής, την 1η αγωνιστική (25-27 Σεπτεμβρίου) παίζει ο 1ος με τον δεύτερο του ομίλου (πρώτα αναφέρεται ο γηπεδούχος) και ο 3ος με τον 4ο. Στη 2η αγωνιστική (30-31 Οκτωβρίου) ο 3ος με τον 1ο και ο 2ος με τον 4ο, ενώ στην 3η αγωνιστική (4-6 Δεκεμβρίου) αναμετρώνται ο 3ος με τον 2ο και ο 4ος με τον 1ο. Οι πρώτοι δύο περνούν στην επόμενη φάση.

Ο τελικός της διοργάνωσης θα διεξαχθεί στις 18 Μαΐου στο ΟΑΚΑ, όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος της επιτροπής κυπέλλου Μάνος Γαβριηλίδης.

Δείτε αναλυτικά τους οχτώ ομίλους και το πρόγραμμα:

1ος όμιλος: Ατρόμητος, ΠΑΣ Γιάννινα, Ηρακλής, Θύελλα Καμαρίου

1η αγωνιστική
Aτρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου-Ηρακλής

2η αγωνιστική
Ηρακλής-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Θύελλα Καμαρίου

3η αγωνιστική
Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου-Ατρόμητος

2ος όμιλος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Βόλος ΝΠΣ

1η αγωνιστική
ΑΕΚ-Λαμία
Βόλος-Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ
Λαμία-Βόλος

3η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-Λαμία
Βόλος-ΑΕΚ

3ος όμιλος: Παναιτωλικός, Παναθηναϊκός, ΑΟΧ/Κισσαμικός, ΟΦ Ιεράπετρας

1η αγωνιστική
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
Ιεράπετρα-Κισσαμικός

2η αγωνιστική
Κ2ισσαμικός-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Ιεράπετρα

3η αγωνιστική
Κισσαμικός-Παναθηναϊκός
Ιεράπετρα-Παναιτωλικός

4ος όμιλος: ΠΑΟΚ, Άρης, Εργοτέλης, Αήττητος Σπάτων

1η αγωνιστική
ΠΑΟΚ-Άρης
Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης

2η αγωνιστική
Εργοτέλης-ΠΑΟΚ
Άρης-Αήττητος Σπάτων

3η αγωνιστική
Εργοτέλης-Άρης
Αήττητος Σπάτων-ΠΑΟΚ

5ος όμιλος: Ολυμπιακός, Λεβαδειακός, Παναχαϊκή, Άρης Αβάτου

1η αγωνιστική
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου-Παναχαϊκή

2η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Ολυμπιακός
Λεβαδειακός-Άρης Αβάτου

3η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου-Ολυμπιακός

6ος όμιλος: Αστέρας Τρίπολης, Απόλλων Σμύρνης, Τρίκαλα, Απόλλων Παραλιμνίου

1η αγωνιστική
Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου-Τρίκαλα

2η αγωνιστική
Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Παραλιμνίου

3η αγωνιστική
Τρίκαλα-Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου-Αστέρας Τρίπολης

7ος όμιλος: Ξάνθη, ΟΦΗ, Κέρκυρα, Νίκη Βόλου

1η αγωνιστική
Ξάνθη-ΟΦΗ
Νίκη Βόλου-Κασσιόπη

2η αγωνιστική
Κασσιόπη-Ξάνθη
ΟΦΗ-Νίκη Βόλου

3η αγωνιστική
Κασσιόπη-ΟΦΗ
Νίκη Βόλου-Ξάνθη

8ος όμιλος: Πανιώνιος, Λάρισα, Απόλλων Πόντου, Ηρόδοτος

1η αγωνιστική
Πανιώνιος-Λάρισα
Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Πανιώνιος
Λάρισα-Ηρόδοτος

3η αγωνιστική
Απόλλων Πόντου-Λάρισα
Ηρόδοτος-Πανιώνιος
«Για τα άρθρα που αναδημοσιεύονται εδώ με πήγη, ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρουμε καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα»

Δημοσίευση σχολίου

[blogger]

Author Name

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Από το Blogger.